Zelená káva a chudnutie – podvod alebo nie?

Zelená káva a chudnutie - podvod alebo nie?

Tentokrát vám prinášame recenziu o zelenej káve a jej účinok na ľudský organizmus. Internetovými diskusiami kolujú zvesti o jej blahodarných účinkoch na chudnutie a o podvode, ktorým tieto zvesti sú. Ako je to teda v skutočnosti? A ako do toho všetkého zapadá tajomná plodina zázvoru?

Čo je vlastne zelená káva?

Zelenú kávu môžete dostávať v podobe rôznych tabletiek, ale nejedná sa o nič iné ako klasickú kávu, ktorá ešte nebola opražené do hneda. Nelíšia sa ale len farbou, ide predovšetkým o proces praženia, ktorý z hnedej kávy vypáli mnoho pozitívnych látok. V opražené káve zostáva predovšetkým len kofeín.

Účinok zelenej kávy na organizmus

Hlavným rozdielom je teda prítomnosť mnohých zdravých látok, ktoré zelenej káve dodávajú iné účinky než má pražená. Pri vysokých teplotách sa rovnako ako u zeleniny rozloží veľa vitamínov na látky, ktoré naše telo nevie vstrebávať. Zelená káva si zachováva predovšetkým kyselinu chlorogenovú a polymerické fenoly, ktoré zrýchľujú metabolizmus tela, spôsobujú menšiu chuť na sladké a tiež pôsobí antioxidačne. Takto káva pomáha pri redukcii podkožného i vnútorného tuku a zlepšuje tak činnosť orgánov. V skratke, zelená káva podporuje chudnutie.

Aké sú riziká?

Spoločne s týmito látkami je v zelenej káve obsiahnuté tiež väčšie množstvo kofeínu. Preto by si každý mal dávať pozor na odporúčanú dennú dávku. Pri predávkovaní kofeínom vzniká tzv. „Kávový Raus“. Veľmi nepríjemný stav, ktorému sa snáď žiadny kávičkár nevyhol. Telo je v tenziu, je nesústredené, nervózny, človek sa viac potí, prežíva stavy úzkosti a páli ho záha. Tento stav môže trvať až niekoľko hodín. Pre zmiernenie týchto efektov sa odporúča konzumácia mlieka a banánov. Najlepšie sa ale tomuto stavu vyhneme obmedzenou dávkou kávy. Maximálne odporúčané množstvá sú 4 šálky upraženej kávy denne. Spoločne s dávkou zelenej kávy teda nekonzumujte viac ako 3 šálky kávy normálne.

Aké sú účinky zázvoru?

Diskusia na tému zázvoru a jeho účinkov sa rôznia už od pradávna. Čo je ale isté? Je zdravý. Pomáha kardiovaskulárnemu systému (prekrvenie) a tým zrýchľuje metabolizmus. Ďalej má protizápalové účinky, preventívne účinky proti chrípke a nachladnutiu. Pomáha proti bolestiam hlavy a stresu. Komu by nechutil, po tomto výpočte si ho musí zamilovať každý. Ako ale pomáha chudnutie v kombinácii so zelenou kávou? Ide predovšetkým o metabolizmus!

Zelená káva, zázvor a chudnutie

Ako sme písali v našej recenzii vyššie, ako zelená káva, tak zázvor majú priaznivý účinok na zrýchľovanie metabolizmu. Vie naštartovať vaše telo, ktoré je potom energickejšie a spaľuje viac cukrov. Zaručený recept na chudnutie teda existuje, ale nič nie je zadarmo. Zázvor aj zelená káva vám pomôžu, musíte ale pre seba urobiť aj niečo viac. Sami už asi tušíte, že to niečo je pohyb. Vďaka zázvoru aj zelenej káve budete ale spaľovať oveľa rýchlejšie a navyše nebudete mať zúfalú túžbu po sladkostiach a celý organizmus bude fungovať ako na drôtiku. Rozhodne sa teda nejedná o žiadny podvod, len musíte vedieť ako na to a nesmiete si kupovať tabletky, ktoré sa ako zelená káva iba tvári.

Ak sa vám recenzie páčila alebo máte vlastné poznatky, napíšte nám do diskusie svoje skúsenosti, budeme radi za každé rozšírenie obzorov! Ak vám len chýba prísun tej najkvalitnejšej výberovej kávy, kupujte tu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.